Life coaching — czym jest i jak może Ci pomóc?

life coahcing

Masz wrażenie, że dzień mija za dniem i każdy z nich jest taki sam? Miałeś wiele planów, a zrealizowałeś tylko ich część, albo – co gorsza – nie zrealizowałeś żadnego? Sprawdź, czym jest Life Coaching i czy może pomóc w codziennym życiu!

Co to jest i na czym polega Life coaching?

Wszyscy wiemy, że istnieją trenerzy piłki nożnej, siatkówki czy sztuk walki. Jednak kim jest trener życia? Life coaching to dziedzina, która skupia się na rozwoju osobistym człowieka w aspekcie zawodowym, jak również prywatnym. Dzięki profesjonalnej pomocy life coacha jesteś w stanie zrealizować wszystkie postawione cele w swoim życiu!

Kiedy zdecydować się na Life coaching?

Masz wrażenie, że Twój rozwój osobisty stanął w miejscu, albo idzie do przodu, ale nie koniecznie w takim tempie, jakiego byś oczekiwał? Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzi Life Coaching. Na tę formę pomocy coacha może zdecydować się każda osoba, która pragnie zrealizować wcześniej postawione cele. Life coach pozwoli Ci w jasny sposób ułożyć Twój plan życiowy oraz zawodowy.

Rodzaje Life coachingu 

Na nasze życie codzienne składa się szereg różnych czynników:

 • życie rodzinne,
 • życie zawodowe,
 • relacje przyjacielskie,
 • relacje biznesowe.

Zdarza się tak, że w jednej z tych dziedzin osiągamy same sukcesy, podczas gdy w innej występuje stagnacja. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi coach personalny. Jest to osoba, która po przeprowadzeniu z Tobą rozmowy i poznaniu Twoich marzeń i celów, ustali wraz z Tobą strategię prowadzącą do ich osiągnięcia. Bardzo ważne jest to, że trener będzie miał z Tobą kontakt przez cały czas trwania waszej współpracy. Zobacz poniżej, jakie są rodzaje coachingu!

Coaching osobisty

Ta dziedzina coachingu zajmuje się pracą nad naszym rozwojem osobistym. Trener pomoże nam w przypadku kiedy: 

 • chcemy pozbyć się złych nawyków,
 • nie jesteśmy pewni siebie,
 • brakuje nam motywacji,
 • chcemy osiągnąć cel,
 • nie radzimy sobie z emocjami,
 • nie wiemy, co chcemy robić w życiu,
 • jesteśmy nieśmiali.

Musimy jednak pamiętać, że Life Coach nie rozwiąże naszych problemów za nas samych. Jest to osoba, która nada nam kierunek, tak abyśmy mogli poradzić sobie z nimi samodzielnie. Natomiast każdy krok zależy od naszego zaangażowania i proaktywności w działaniu!

Coaching relacji

Coaching relacji pomoże nam rozwiązać wszystkie problemy, jakie mogą pojawić się w naszych związkach. Jego pomoc będzie nieodzowna również w przypadku problemów rodzinnych.

Coaching kariery

Jest to osoba, która wskaże Ci drogę i pokaże narzędzia, dzięki którym będziesz wiedział, jak osiągnąć poszczególne szczeble Twojej kariery. Pomoże znaleźć mocne strony i poznać blokady, które posiadasz w swojej głowie i które uniemożliwiają Ci rozwój.

Coaching biznesowy (biznes coaching) 

W przypadku biznes coachingu trenerzy współpracują z właścicielami firm, menadżerami czy kierownikami działów. Pomagają rozwiązywać ich problemy dotyczące pracy z innymi, tak by nie stanowiły one przeszkody w osiąganiu celów biznesowych.


Darmowa 30-minutowa sesja coachingowa!

Jeśli jesteś zainteresowany life coachingiem – umów się z certyfikowanym coachem.

Skontaktuj się ze mną


Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *