Z moimi klientami pracuję w oparciu o ich potrzeby, wykorzystując różne rodzaje coachingu:
- Coaching osobisty
- Coaching relacji
- Coaching kariery
- Coaching biznesowy (biznes coaching)
- Coaching menedżerski
Mam również doświadczenie w pracy w grupach (coaching grupowy) i zespołach (coaching zespołowy).
Więcej o coachinguJeśli chcesz dowiedzieć się więcej o coachingu, przeczytaj artykuł. Coaching – co to takiego. |
Jak zaczyna się proces coachingowy
Klienci przychodzą do mnie, aby znaleźć odpowiedzi na trudne pytania oraz stawić czoła wyzwaniom, a finalnie przy mojej pomocy wypracowują plan działania na bliższą i dalszą przyszłość. Ze swojej strony nie tylko zadaję pytania (czasem bardzo prowokacyjne), nie tylko uważnie słucham i podążam za klientem, ale też dysponuję narzędziami, które mogą pomóc odblokować zasoby czy też ułatwić poszukiwanie rozwiązań.
Każde spotkanie może być różne, ale tym co je łączy jest postępowanie zgodnie z kodeksem etycznym.
Podstawowe informacje o procesie coachingowym
- Przed rozpoczęciem procesu, zachęcam do 30-minutowej, gratisowej sesji, aby przekonać się czy coaching (albo też coaching ze mną) jest najlepszą formą pracy nad zmianą,
- Regularne spotkanie trwa 60 lub 90 minut (w zależności od tego, jakie rozwiązanie działa dla klienta lepiej),
- Spotkania odbywają się online lub z konieczności w Poznaniu / Warszawie (chyba, że w wyniku zbieżności kalendarzy, obu stronom pasuje inne miejsce w Polsce), jednak głownie z wykorzystaniem coraz bardziej popularnego w procesie coachingowym Skype’a, Google Meets’a lub innego komunikatora,
- Ilość sesji coachingowych jest sprawą indywidualną. Po pierwszym pełnowymiarowym spotkaniu i zaadresowaniu celu, ustalamy prawdopodobną długość procesu. Oczywiście – w zależności od potrzeb może się on skrócić lub wydłużyć.
- Cena za godzinną sesję indywidualnego coachingu oraz ceny procesów z klientem instytucjonalnym, ustalane są indywidualnie.
Przykładowe obszary pracy
Choć potrzeby moich klientów są różne i pracujemy w oparciu o najbardziej dobrany rodzaj coachingu i narzędzi, bardzo często obszary nad którymi się pochylamy są podobne (niezależnie czy w odniesieniu do życia osobistego, relacji, kariery czy biznesu).
Kilka przykładowych zagadnień:
Bardziej świadome przyjrzenie się sobie i odkrycie tego, co nas zatrzymuje i nie pozwala na zmianę
Określenie tego, na czym chcemy się skupić, ustalenie priorytetów i odrzucenie rzeczy, które nie prowadzą nas w wyznaczonym kierunku
Zidentyfikowanie ograniczających przekonań i nazwanie kierujących nami wartości
Wychwycenie nieefektywnych i „sabotujących” zachowań
Przejście przez życiową lub zawodową zmianę
Zarządzanie czasem, stresem, czy balansem pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym,
Poprawa jakości komunikacji i wzmacnianie umiejętności interpersonalnych
Wyposażeni w większą samoświadomość, zaufanie do swoich wyborów oraz strategię działania, mamy zdecydowanie lepszą pozycję na naszej drodze do przeprowadzenia pozytywnych zmian, które zrobią rzeczywistą różnicę w naszym życiu.
Przebieg sesji coachingowej
- Sesja coachingowa to rozmowa, w której ja jako coach zadaję pytania, a klient odpowiada, albo poszukuje odpowiedzi. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma tu złych odpowiedzi, bo każda prowadzi nas dalej i dalej, w kierunku zdefiniowania planu działania.
- Krytycznie ważne w każdej sesji jest ustalenie właściwego celu. Może wydawać się, że to bardzo proste, ale w rzeczywistości to właśnie to, z czym często mamy największy problem. A bez właściwej identyfikacji celu, trudno jest podążać w odpowiednim kierunku. Dobra sesja, to kolejny krok, albo kilka kroków w kierunku znalezienia rozwiązania.
- W czasie sesji, zgodnie z jej przebiegiem i potrzebami klienta proponuję (nie zmuszam) wykorzystanie narzędzi, które mogą ułatwić,” odblokować” czy też spojrzeć na wyzwanie z zupełnie innej strony.
- Za przebieg sesji, atmosferę, poczucie bezpieczeństwa i zaufania, dobór odpowiednich narzędzi i rodzaju coachingu, odpowiedzialna jestem ja, jako coach. W ramach wzajemności jest również odpowiedzialność po stronie klienta – za ustalenie celu i wypracowanie planu.
Darmowa 30 minutowa sesja coachingowa Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching jest dla Ciebie Umów się na 30-minutową darmową sesję coachingową |