Coaching Osobisty – podróż do własnego wnętrza zaczyna się tu

coaching osobisty samorealizacja

Coaching Osobisty prowadzi do rozwoju samoświadomości. Przewodnik wyprawy – coach, wskazuje kierunek, układa plan działania, wspiera w drodze do wyznaczonego celu.

Coaching Osobisty – droga do samorealizacji

Każdy człowiek ma głęboko w sobie zakorzenioną potrzebę odniesienia sukcesu i powodzenia we własnym życiu, niezależnie od tego jak go definiuje. Jednym spełnienie przyniosą dokonania gospodarczo-edukacyjne, innym stabilne życie rodzinne lub osiągnięcia na jakimkolwiek polu wymagającym zaangażowania. Jednakże, proces samorealizacji wymaga stanowczych kroków, które są możliwe do wykonania tylko wtedy, gdy posiadasz pełną kontrolę nad swoją postawą oraz podejmowanymi decyzjami. No właśnie, a co jeśli masz z tym problem?

Gdy czujesz, że przytłaczają Cię stawiane przed Tobą wyzwania warto wspomóc się coachingiem osobistym. Jest to relacja pomiędzy profesjonalnym trenerem personalnym a osobą korzystającą z usługi, czyli tzw coachee. Podczas regularnych spotkań wdrażane są działania udoskonalające tę strefę życia klienta, której chęć modyfikacji zadeklarował na konsultacji wstępnej. Współpraca dobiega końca w momencie, gdy zostaną osiągnięte zamierzone przez obie strony rezultaty.

Do kogo adresowany jest coaching osobisty?

Spotkania w ramach coachingu osobistego przeznaczone są m.in dla:

 • osób szukających własnej ścieżki życiowej,
 • osób potrzebujących pomocy w sprecyzowaniu własnych wartości i priorytetów,
 • osób zmagających się z problemami natury prywatnej,
 • osób nieradzących sobie ze stresem oraz negatywnymi emocjami,
 • osób mających trudności z organizacją i konsekwencją,
 • osób próbujących zdefiniować własne potrzeby oraz oczekiwania,
 • osób starających się odnaleźć w nowych rolach społecznych,
 • osób pragnących polepszyć swoje umiejętności personalne i interpersonalne.

Coaching osobisty jest rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje na danym etapie życia otrzymać wsparcie, motywację oraz inspirację do samodzielnego działania.

Jak przygotować się do udziału w sesjach coachingu osobistego?

Osoba, która planuje podjąć takową współpracę powinna zagłębić się w teoretyczną wiedzę na temat coachingu osobistego, aby przyswoić i zaakceptować jego reguły. Warto również, zastanowić się nad własnymi predyspozycjami, ograniczeniami oraz efektem, jaki byłby w tym przypadku zadowalający.

Żelazne zasady coachingu osobistego

 • dobrowolność – wszystkie wykorzystywane metody podczas sesji coachingowej przeprowadzane są wyłącznie za zgodą klienta. Osiągnięcie progresu jest możliwe tylko wtedy, gdy osoba czerpiąca z wiedzy coacha wykazuje się nieprzymuszoną wolą do samorozwoju.
 • poufność – coach zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej, zatem kwestie poruszane podczas spotkań pozostają w sferze tajności. Wyjątek stanowi sytuacja, w której coachee zwalnia swojego trenera z klauzuli poufności względem przedmiotu coachingu osobistego lub gdy coach jest obligowany do tego przez system prawny.
 • uczciwość – coaching osobisty to materia, której podstawą jest odpowiedzialność prawdomówności oraz rzetelności. Zarówno specjalista jak i osoba korzystająca z usługi, mają obowiązek przedstawić sobie wzajemnie wszystkie niezbędne do nawiązania poprawnej współpracy informacje.
 • zaufanie – relacja stron podczas sesji coachingu osobistego musi opierać się na zaufaniu. Zarówno trenerowi jak i klientowi przyświeca ten sam cel, którym jest osiągnięcie wyznaczonego na początku celu.

Zanim zdecydujesz się na coaching osobisty zapoznaj się z pozostałymi punktami kodeksu etycznego na stronie ICF Polska

Coaching osobisty – tu pierwsze i ostatnie słowo należy do Ciebie

Trener od osobistego coachingu jest towarzyszem drogi ku pozytywnym zmianom. Jego praca skupia się na wprowadzaniu metod torujących Ci drogę do wybranego celu. Coach zapewnia przestrzeń oraz narzędzia, abyś mógł odkryć w sobie potrzebne zasoby cech, umiejętności lub rozwiązań, których sam nie jesteś w stanie dostrzec. Jednakże, powodzenie w osiągnięciu zamierzonych efektów zależy głównie od Twojej woli i czynnego udziału w zajęciach. Bowiem, gdy wyjdziesz z ostatniego spotkania z coachem, wiedz, że zostałeś wyposażony w mapę. Wędrówkę po zakamarkach własnego wnętrza i potencjału musisz odbyć samodzielnie.

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching osobisty jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję

Skontaktuj się ze mną

# coaching osobisty

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *