O mnie: Coach Magdalena Ciesielska

magdalena ciesielska

Moją pasją jest odnajdywanie drogi do najlepszej wersji samego siebie.

Coaching w moim życiu? Śmiało mogę powiedzieć, że nasz związek trwa już wiele lat, a co więcej, że sprawdziliśmy się „w boju”. Dlaczego? Kilkanaście lat temu, chcąc zmienić swoje życie, próbowałam wielu rzeczy, które nie działały. Wydałam  sporo pieniędzy na wiele fałszywych obietnic, które doprowadziły jedynie do tego, że byłam z siebie coraz bardziej niezadowolona. Może dlatego, że przez chwilę uwierzyłam w to, że ktoś da mi gotowe rozwiązania, a nawet recepty na to, jak być szczęśliwą, bardziej efektywną, skuteczniejszą, jak spać mniej i być wypoczętą, a cały czas, który w ten sposób zyskam,  poświęcić  temu, co dla mnie ważne, właściwie rozkładając energię pomiędzy życie rodzinne, pracę, przyjaciół i wiele innych.  To się niestety nie wydarzyło. A ja? Pracowałam minimum 10-12 godzin na dobę, robiąc przerwy na życie rodzinne, w którym mało skutecznie próbowałam nadgonić narastające zaległości . W międzyczasie resztką sił walczyłam o to, aby nie zgubić ważnych dla mnie relacji. Z zupełnie niezrozumiałych względów  starałam się wypaść w każdej dziedzinie doskonale.  Nie starczało już zupełnie miejsca na ostatni element układanki – na mnie. I co więcej, każdego dnia coraz bardziej czułam, że w niczym nie jestem wystarczająco dobra. Dużo później dowiedziałam się, że byłam swoim najsurowszym sędzią, bowiem świat wokół oceniał mnie zupełnie inaczej.

…miałam przyjemność pracować dla rozpoznawalnych na świecie firm, takich jak Miele, MARS Inc., Wrigley, Procter&Gamble, Minolta i innych.

Równolegle tempa nabierało moje życie zawodowe. Obiektywnie rzecz ujmując, pełne sukcesów , dużej ilości zdobywanej wiedzy i doświadczenia.  Ostatnich bowiem 26 lat miałam przyjemność pracować dla rozpoznawalnych na świecie firm, takich jak Miele, MARS Inc., Wrigley, Procter&Gamble, Minolta i innych. W międzyczasie poznałam również zalety prowadzenia własnego biznesu, a także miałam okazję współtworzyć obraz i promować na zewnątrz jedno z polskich miast. Lwią część tego czasu pracowałam w Sprzedaży, przez 8 lat pracując jako Dyrektor Działu Sprzedaży, łącząc to z rolą członka zarządu. W międzyczasie miałam również przyjemność odpowiadać za połączenie działów sprzedaży dwóch firm, które po tym czasie stały się odnoszącą sukcesy jednością.

certyfikat coachingTe niesamowite lata dały mi szansę budować małe i imponująco duże zespoły, z sukcesem (mierzonym badaniem Gallupa) umacniając zaangażowanie i motywację ludzi będących ich częścią. Byłam coachem i mentorem dla osób pracujących w polskiej organizacji i poza nią. A każdy mały i większy sukces był dla mnie motorem do działania, dawał energię i pozytywną motywację. Co więcej – dodawał mi siły w innych aspektach życia, przynosił odwagę do podejmowania zaskakujących decyzji. Nauczyłam się planować swoje życie tak, aby był w nim czas na to, co naprawdę ważne. A przede wszystkim – z dnia na dzień coraz lepiej rozumiałam siebie, kim jestem, czego chcę i do czego dążę.

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję.

Skontaktuj się ze mną

Początek pozytywnych zmian w moim życiu śmiało mogę powiązać z pewnym wydarzeniem, decyzją związaną z rozpoczęciem pierwszego procesu coachingowego. Tutaj to ja byłam klientem. Coaching certyfikat ICFMoja praca z Coachem była bardzo świadoma, w końcu od jakiegoś czasu pracowałam w ten sposób z innymi. Jednak okazało się, że efekty przerosły moje oczekiwania. Perfekcjonizm, chęć panowania nad wszystkim, poprzeczka coraz wyżej stawiana sobie samej, energia wydatkowana na rzeczy, które finalnie nie miały dużego znaczenia… Nad tym wszystkim udało się skutecznie zapanować i skierować energię w kierunku rzeczy, które mogę zmienić, na które mam wpływ i które prowadzą mnie drogą, która wynika z moich świadomych wyborów, a nie z przypadkowych wydarzeń. Podjęłam decyzje, które doprowadziły mnie do zakończenia akredytowanej przez ICF Szkoły Coach’ów.

ICF memberDzisiaj, jako Dyplomowany Coach (członkini ICF) oraz Mentor Biznesowy, każdego dnia w mojej pracy łączę moją pasję, wieloletnie doświadczenie i nieustająco pogłębianą wiedzę.

Co w pracy Coacha daje mi najwięcej radości? Ten moment, kiedy widzę, że w głowie mojego klienta otwiera się dostęp do myśli, opcji, które z jakiegoś powodu były zablokowane. Kiedy na twarzy pojawia się delikatny uśmiech, albo chwilowa zmarszczka na czole, bo wtedy – nawet jeśli w milczeniu – wiem, że wewnątrz zaczyna się ważny proces.  A kiedy słyszę, że coś, co udało nam się wydobyć, działa i przynosi wymierne rezultaty, że nasze spotkania zmieniają coś w życiu mojego klienta, że zaczyna robić coś, co jest bardzo ważne, a do czego nie potrafił się wcześniej  zmobilizować, albo kończy z czymś, co „ugniatało” – wtedy wiem, że to, co robię ma wyjątkowy sens.

Co mnie wyróżnia

SKUPIENIE I UWAŻNOŚĆ

Skupienie i uważność

Potrafię pytać, słuchać, a przede wszystkim słyszeć. Pomogę dostrzec i zrozumieć co dzieje się w Twojej głowie, dlaczego podejmujesz takie a nie inne decyzje. Pomogę usłyszeć czego naprawdę chcesz, co Tobą kieruje i dokąd zmierzasz.

Ułatwię znalezienie odpowiedzi na pytanie jak zrobić ten najtrudniejszy, pierwszy krok w kierunku zmiany.

WIEDZA I AKREDYTACJA

Wiedza i akredytacja

W swoim prawie 25-letnim życiu zawodowym, ukończyłam liczne szkoły i kursy dotyczące komunikacji, coachingu, motywacji, rozwiązywania konfliktów, skutecznego działania i innych, tak w Polsce jak i na świecie. Jestem dyplomowanym coachem po szkole akredytowanej przez ICF.

BOGATE DOŚWIADCZENIE

Bogate doświadczenie

Rozwój ludzi stanowił główny obszar mojej pracy w ostatnich kilkunastu latach. Coaching i mentoring stanowiły podstawę mojego działania wewnątrz organizacji, w których pracowałam, jak i poza nimi. Jednak najbardziej cenię sobie czas, kiedy skupiam się na jednej osobie. Wtedy właśnie padają najmocniejsze pytania i pojawiają się najgłębsze, najbardziej wartościowe i prawdziwe odpowiedzi.