Coaching osobisty jako metoda odblokowywania potencjału

potencjał coaching

Życie każdego człowieka pełne jest różnego rodzaju wzlotów oraz upadków. Nie każdy potrafi z tego rodzaju „lekcji” wyciągnąć właściwe wnioski. Jedni przez całe życie dręczą się pojedynczymi życiowymi epizodami, a inni kompletnie je ignorują i nie są w stanie zrozumieć ukrytego w nich sensu. Na szczęście teraz można skorzystać z coachingu osobistego. Dzięki takim indywidualnym spotkaniom z coachem / trenerem / mentorem można zmienić całą swoją percepcjęw końcu zacząć świadomie kształtować swój los.

Coaching osobisty – do kogo jest adresowany?

Z tego rodzaju spotkań może skorzystać każdy kto czuje, że nadszedł czas na zmiany. W ramach coachingu osobistego można np. popracować nad pewnością siebie. Mówiąc konkretniej, dzięki tego rodzaju spotkaniom ich uczestnicy dowiedzą się np.:

  • jak poprawić pewność siebie?
  • jak zdobyć pewność siebie?
  • jak zbudować pewność siebie?
  • jak odzyskać pewność siebie?

Można więc powiedzieć, że budowanie pewności siebie już nie będzie miało przed nimi żadnych tajemnic. Kiedy już ją odzyskają, będą w stanie zrealizować wiele marzeń i planów, które wcześniej wydawały im się kompletnie nierealne. Wszystko przez to, że odblokują w sobie przestrzeń do zmian, wyzwań i nowych życiowych celów (etapów).

Coaching osobisty – dokąd prowadzi?

W przypadku coachingu osobistego nie ma tak naprawdę żadnych ograniczeń. Dla jednej osoby coaching osobisty będzie oznaczał naukę koncentracji na osiąganiu celu, a dla innej będzie stanowił rodzaj ukierunkowanej stymulacji – pobudzania go w tych przestrzeniach jego codziennych przedsięwzięć, które wymagają (re)organizacji.

Oczywiście na tym nie koniec, bo Coaching osobisty ma do zaoferowania znacznie więcej. Dzięki niemu będzie można np.:

  • osiągnąć życiową równowagę (harmonię),
  • popracować nad bardziej integralnych rozwojem,
  • nauczyć się jak sobie radzić z codziennymi wyzwaniami.

Coaching osobisty jako proces

W przypadku coachingu osobistego na efekty trzeba będzie zaczekać, ale warto, bo może on zainicjować bardzo ważne zmiany w życiu każdego człowieka.

Przede wszystkim dzięki coachingowi osobistemu będzie można wypracować swoją własną przestrzeń do rozwoju.

Oprócz tego coach osobisty pomoże ustalić się priorytety i środki, które doprowadzą do osiągnięcia wyznaczonego uprzednio celu.

Ponadto trener lub mentor osobisty (coach osobisty) może również wspomóc osoby, które mają problem z tym, żeby w ogóle zdefiniować i nazwać swoje potrzeby.

Docenianie tego, co jest tu i teraz, to kolejna zaleta coachingu osobistego.

Trening refleksyjności i uwalnianie od mentalnych ograniczeń to kolejne korzyści, z jakich można skorzystać w ramach sesji coachingowych.

Decydując się na coaching osobisty będzie można uczestniczyć w interpersonalnym dialogu. Zaufanie i partnerstwo to jego główne cechy dystynktywne. Oprócz tego wyróżnia go także kontekstowe oraz problemowe podejście. Dzięki niemu każdy Klient otrzyma spersonalizowaną i dostosowaną do jego osobistych potrzeb oraz wymagań pomoc.

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching osobisty jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję coachingową

Skontaktuj się ze mną

#coaching Poznań #coaching Warszawa #coaching online #coaching osobisty #life coaching

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *