Coaching kariery jako droga do zawodowego spełnienia

coaching kariery

Nie ma takiej zawodowej sytuacji z której nie byłoby wyjścia. Nie ważne, czy nie wiesz co zrobić, czy dopadła Cię rutyna, zawsze możesz zacząć działać i postępować nieco inaczej – tak, żeby Twoje zawodowe poczynania znowu nabrały rumieńców i zdecydowanego rozmachu. Tylko jak ten cel osiągnąć? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, wystarczy, że zdecydujesz się na profesjonalny Coaching kariery.

Coaching kariery – ale czy to mi naprawdę pomoże?

O tym, jak tak naprawdę działa Coaching kariery dowiesz się dopiero wtedy, gdy sam się zdecydujesz i zapiszesz na tego rodzaju sesję z coachem. Możesz oczywiście poczytać na ten temat w Internecie albo w branżowych czasopismach, ale nic nie zastąpi Coachingu kariery „na żywo” – w ramach zindywidualizowanych zajęć ze specjalistą, które zostaną dobrane zarówno do Twoich potrzeb, jak też i oczekiwań. Na co jeszcze możesz liczyć w ramach zajęć z Coachingu kariery?

Na pewno na to, że dzięki Coachingowi kariery:

 • zostaniesz wysłuchany – od początku do końca, tak, aby Twój profesjonalny coach dowiedział się z czym się zmagasz i na czym Ci zależy,
 • nikt nie będzie Cię oceniał ani krytykował – wszystko co powiesz zostanie między wami, ale to co usłyszysz, pozwoli Ci spojrzeć na Twoje rozterki, dylematy albo problemy z zupełnie innej – tym razem już bardziej zdystansowanej perspektywy,
 • poznasz nowe środki językowego i ekspresyjnego wyrazu – dzięki nim lepiej będzie się mógł komunikować (i to nie tylko w sferze zawodowej),
 • nauczysz się rozpoznawać sygnały, które wysyła Ci Twoje ciało i umysł – w końcu przestaniesz tłumić w sobie to, co już od dawna chodziło Ci po głowie i nie dawało Ci spokoju,
 • nabierzesz odwagi i apetytu na nowe zawodowe wyzwania,
 • oduczysz się schematycznych podejść i kliszowych odpowiedzi nawet na te najbardziej błahe zawodowe pytania.

Czego jeszcze nauczysz się dzięki Coachingowi kariery?

 1. Przede wszystkim tego, że to właśnie Ty sam, a nie nikt inny, jesteś kowalem własnego losu. Nikt więc za Ciebie nie przeżyje Twojego życia i nie rozwiąże Twoich problemów.
 2. Musisz pamiętać, że Coaching kariery to rodzaj mentoringu, który ma Cię wzmocnić, dowartościować i uaktywnić. Wszystko inne zależy od Ciebie.
 3. Dowiesz się jak należy reagować na kłótnie i niesnaski w pracy. Oprócz tego Coaching kariery zmobilizuje Cię do bardziej kreatywnych rozwiązań – także i w tej materii.
 4. Uzmysłowisz sobie, jak i gdzie szukać ludzi, którzy rzeczywiście będą pasowali do Twojej firmy albo do zespołu ludzi, którymi na co dzień kierujesz. Można wręcz powiedzieć, że Coaching kariery otworzy Ci oczy na rynek pracownika.
 5. Przekonasz się, że motywacja finansowa to zaledwie preludium – przynajmniej jeśli zależy Ci na tym, aby na stałe zatrzymać w swoim zespole danego pracownika. Coaching kariery sprawi także, że przestaniesz liczyć na to, że jakoś to będzie. Po prostu on Ci uzmysłowi, że to Ty musisz wiedzieć, jak, gdzie i dlaczego będzie.

Coaching kariery to taki specjalny „kurs wsparcia” dla Twojego zawodowego rozwoju. Dzięki niemu uwolnisz się od wszystkich tłumiących Cię dotychczas ograniczeń oraz mentalnych zahamowań. Oprócz tego Coaching kariery wyzwoli Cię również od Twoich uprzedzeń i od strachu, że nie wypada, bo wypada – i Tylko od Ciebie zależy kiedy, gdzie, jak i dlaczego – w końcu Twój zawodowy los jest w Twoich rękach.

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching kariery jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję

Skontaktuj się ze mną

#coaching biznesowy #biznes coaching #coaching Poznań #coaching online #coaching Warszawa #coaching kariery

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *