Coaching indywidualny, grupowy i zespołowy — jak wygląda i który wybrać?

plan działań coach

Masz wrażenie, że stanąłeś w miejscu? Chciałbyś skorzystać z pomocy coacha? Zastanawiasz się jaki rodzaj coachingu będzie dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź, na czym polega coaching indywidualny, grupowy i zespołowy! Wybierz taki, który pomoże rozwiązać Twoje wzywania!

Co to jest coaching?

Coaching jest to metoda pracy pozwalająca na rozwój klienta w konkretnej dziedzinie. Na regularnych spotkaniach coach wskazuje Ci drogę, jaką powinieneś obrać, by osiągnąć określony cel. Pomaga także pokonać słabości i wykorzystać swoje mocne strony.

Jak wygląda sesja coachingowa?

Sesja coachingowa to przede wszystkim rozmowa, która składa się z kilku podstawowych etapów.

  • Coach zadaje wiele pytań, na które klient próbuje znaleźć odpowiedź. Etap ten ma za zadanie ustalić plan działania.
  • Kolejna część to próba ustalenia celu, aby wiedzieć jakie działania należałoby podjąć do jego osiągnięcia. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie.
  • Podczas sesji trener personalny sugeruje wykorzystanie odpowiednich metod. Ważna jest właściwa współpraca coacha i klienta, który powinien wykazywać zaangażowanie.

Coaching personalny czy grupowy? – rodzaje coachingu

Istnieje wiele różnych rodzajów coachingu, to jaki z nich wybierzesz, zależy od tego, w jakiej dziedzinie chcesz się rozwinąć oraz od tego, jaka forma pracy odpowiada Ci najbardziej. Wyróżnia się pracę indywidualną z coachem oraz spotkania grupowe lub zespołowe. Zobacz poniżej, czym różni się coaching personalny od grupowego!

Coaching indywidualny

Coaching indywidualny (personalny) to spotkania z coachem mające na celu rozwój osobisty. Zależnie od Twojego problemu proces coachingu może trwać jedno lub kilka spotkań. Takie zajęcia przynoszą duże wsparcie w procesie realizacji własnych celów, marzeń, jak również poprawiają relacje w rodzinie oraz pracy.

Coaching grupowy

Polega na pracy grupy ludzi z coachem, jednak każda z osób w grupie ma inny cel do osiągnięcia. Ważne by osoby biorące udział w takich sesjach nie były przypadkowe. Cechy wspólne pozwolą szybciej osiągnąć zamierzone efekty.

Coaching zespołowy

Coaching zespołowy to spotkania z coachem całego zespołu, np. pracującego w jednej firmie, w celu osiągnięcia wspólnego planu dla wszystkich zainteresowanych. Spotkania takie bardzo często mają miejsce w pracy, gdzie coach może zaobserwować, co należy poprawić, a co jest mocną stroną danej grupy.

Coaching — kto powinien skorzystać

Jeśli chcesz być coraz lepszy w danej dziedzinie, a czujesz, że Twoje pomysły na rozwój się już wyczerpały, to coaching jest zdecydowanie dla Ciebie! Możesz skorzystać z coachingu kariery czy coachingu biznesowego i osiągnąć sukces zawodowy. Jeśli Twoja relacja w pracy lub w rodzinie nie wygląda do końca tak, jak byś tego oczekiwał, skorzystaj z coachingu relacji.

Ważne by osoba, która będzie Twoim coachem wzbudzała Twoje zaufanie i byś potrafił się przed nią otworzyć. Wybierz specjalistę z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą zdobytą na licznych kursach i szkoleniach. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym wsparciu oraz pomocy w dążeniu do wyznaczonego celu to zapraszam Cię do zapoznania się z moją ofertą i sprawdzenia czym jest coaching oraz co może dać właśnie Tobie!


Darmowa 30-minutowa sesja coachingowa!

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching jest dla Ciebie – umów się na 30-minutową darmową sesję coachingową.

Skontaktuj się ze mną


Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *