Coaching kryzysowy — jak radzić sobie z kryzysem?

coaching kryzysowy

Masz wrażenie, że znalazłeś się w punkcie bez wyjścia? Twoje obecne życie Cię przytłacza? Czujesz, że nie jesteś w stanie sobie pomóc? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Nie bój się skorzystać z pomocy z zewnątrz i udaj się do coacha kryzysowego! Zobacz, czym jest coaching kryzysowy oraz jakie daje korzyści!

Czym jest coaching kryzysowy?

Coaching kryzysowy to doradztwo mające na celu pomóc klientowi wyjść z kryzysu. Składa się z dwóch podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest interwencja kryzysowa, która jest niezbędna, aby klient mógł dojść do siebie i spojrzeć na dany problem z innej perspektywy. Dopiero po osiągnięciu sukcesu na tym etapie, coach przechodzi do kolejnego punktu, czyli coachingu klasycznego, za pomocą którego klient dąży do własnego rozwoju.

Dla kogo jest coaching kryzysowy?

Coaching kryzysowy jest dla każdego, kogo przytłoczyła obecna sytuacja życiowa, czy to w sprawach osobistych, czy zawodowych. Należy pamiętać, że coaching kryzysowy jest przeznaczony dla osób, które posiadają chwilowe trudności życiowe. Warto pamięć, że w przypadku głębokiego załamania czy depresji należy skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub psychiatry. Pamiętaj o tym, że aspekt psychologiczny jest częścią naszego zdrowia fizycznego. Jeśli doświadczasz chwilowego kryzysu, pozwól sobie pomóc poprzez skorzystanie z sesji coachingowych, ponieważ zaniedbanie takiego stanu może przyczynić się do poważniejszego i trudniejszego do wyleczenia załamania nerwowego. Nie czekaj, aż Twoje przygnębienie przejdzie samo!

Jaki coaching wybrać w kryzysie?

W obecnych czasach życie jest bardzo szybkie i pełne nowych doświadczeń. Kryzys to reakcja zdrowego człowieka na trudną sytuację. Może na Ciebie czyhać w pracy, ale również w życiu rodzinnym. Jest to coraz częstsze zjawisko w m.in. macierzyństwie. Od wielu matek wymaga się, by wychowywały dzieci, dbały o dom oraz osiągały sukcesy w sferze zawodowej. Często taka sytuacja prowadzi do przytłoczenia, do którego kobiety wstydzą się przyznać. Coaching kryzysowy to świetne rozwiązanie, które może je wspierać na tym pięknym, choć trudnym etapie życia. Jedną z form coachingu jest coaching personalny oraz coaching indywidualny. Zobacz poniżej, czym różnią się wspomniane rodzaje coachingu!

Coaching personalny

Coaching personalny może być jedną z form coachingu pokryzysowego. Polega na pracy z coachem, którego zadaniem jest osiągnięcie wyznaczonego przez Ciebie celu. Dzieje się to poprzez poznanie własnych zasobów i wykorzystanie ich do rozwoju osobistego.

Coaching indywidualny

Z kolei coaching indywidualny jest bardzo zbliżony do tego opisanego powyżej. Różni się on tym, że trener spotyka się z osobą w cztery oczy. Ten typ zajęć jest bardzo pomocny, kiedy prowadzisz stresujące życie i chciałbyś to zmienić. Pomoże Ci także, jeśli nie wiesz, co chciałbyś robić w życiu lub jeśli chciałbyś je uporządkować. Dzięki tej formie współpracy z coachem możesz bez trudu stać się osobą sprzed kryzysu. Mimo że doświadczenie kryzysu emocjonalnego jest trudną sytuacją, może ono być również nowym początkiem, który pozwoli Ci zmienić swoje dotychczasowe życie.

Jeśli szukasz pomocy, to skorzystaj z oferty profesjonalnych sesji coachingu kryzysowego u mnie – w Poznaniu, Warszawie lub On-line! W ofercie znajdziesz różnego rodzaju formy zajęć, które pozwolą Ci rozwiązać codzienne problemy, jak również nakierują Cię na lepszą, bardziej pozytywną drogę życia.


Darmowa 30-minutowa sesja coachingowa!

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching jest dla Ciebie – umów się na 30-minutową darmową sesję coachingową.

Skontaktuj się ze mną


Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *