Biznes Coaching to baza na mapie rozwoju

biznes coaching praca

Podobno najsilniejsi są ci, którzy dynamicznie dostosowują się do zmiennych warunków. Dlatego biznes coaching to proces oswajający zmiany.

Biznes coaching – kiedy i dla kogo?

Całokształt tego co praca wnosi do Twojego życia wpisuje się w życiorys ludzi związanych z biznesem. Od strachu po euforię, praca budzi skrajne emocje. Dlatego też biznes coaching odpowiada na różne ludzkie potrzeby
i doświadczenia.

Biznes coaching to przegląd aktualnego stanu

Bez względu na skalę zadań i cele, biznes coaching to przegląd Twojego napędu i hamulca na drodze do satysfakcji. Nie patrząc na różnice ludzie szukają w relacjach biznesowych tego, co daje satysfakcję. Liderzy, prezesi, koordynatorzy i specjaliści. Prowadzący projekty, szukający lepszych wyników, odpowiedzialni za budżety lub prowadzący restrukturyzację. Każdy krok, w czasie hossy lub passy w biznesowych relacjach wymaga diagnozy w biznes coachingu.

Biznes coaching – poznanie granic

Powody wycofania się z wyzwań są tak różne jak osobowości i życiorysy. Jest wiele powodów, aby realizować codzienne zadania bez satysfakcji oraz równie wiele powodów, aby cieszyć się biznesem. Biznes coaching wyznacza strefy Twoich ograniczeń. Niezależnie od kierunku jaki obierzesz biznes coaching wzmocni Cię w konsekwentnej realizacji założonego planu.

 • Muszę mieć to pod kontrolą,
 • Tylko tak, czuję się bezpiecznie,
 • Tylko to wychodzi mi w życiu,
 • Nikt nie zrobi tego lepiej niż ja,
 • Lubię to, co robię,
 • Dostaję za to nagrody,
 • Muszę, bo inaczej będzie źle.

Biznes coaching wobec wyzwań

Doświadczenie jakie zyskałeś w ciągu kariery nauczyło Cię taktycznie rozgrywać rozmowy lub negocjacje. Mimo tego czujesz presję niczym najlepszy strzelec w meczu o wszystko. Obawiasz się wstydu i spadku z piedestału eksperta? Biznes coaching pozwoli Ci odnaleźć harmonię nie tracąc zapału na kolejnym etapie Twojej zawodowej drogi.

Biznes coaching na czas wypalenia zawodowego

Zmęczeni wieloletnią pracą jak i pracujący krótko potrafią szybko poznać smak rutyny. Zmęczenie ludźmi i ciągle włączona kontrola dają o sobie znać – niezależnie od stażu pracy. Jednocześnie melancholijna pustka i napięcie to skrajne doświadczenia. W procesie biznes coachingu analiza przyczyn zmęczenia pracą jest równie ważna jak znalezienie wyzwalaczy zaangażowania.

Co ważne, wyczerpuje wiele zadań – tych płatnych i nieodpłatnych. Niestety proces nabierania sił bywa skomplikowany. Od emocji po ciało burn out syndrom pożera człowieka w całości.

Namierzenie ryzyk w biznes coachingu

To właśnie proces biznes coachingu ogranicza ryzyko wypalenia zawodowego. Z tego wynika fakt, że budowę filarów Twojego podejścia do pracy budujemy od rewizji Twojego spojrzenia na siebie.

 • Twoja ocena na skali wyczerpania pracą,
 • Twoja ocena zaangażowania w pracę,
 • Twoje oczekiwania od siebie, od innych, od efektów,
 • Twoje postrzeganie siebie jako pracownika,
 • Twoje postrzeganie pieniędzy jako nagrody.

Biznes coaching dla odurzonych nadmiarem pracy

Zawodowe sukcesy potrafią solidnie karmić satysfakcją. W trakcie biznes coachingu znalezienie tych punktów, które dla Ciebie są wysoko energetyczną pożywką, to jedno z wielu zadań. Zaangażowanie w pracę wynika z potrzeb. W toku spotkań coachingowych punkt po punkcie ustalisz swoją mapę wyjątkowo łakomych wzmocnień.

Biznes coaching w oswojeniu tęsknoty za ryzykiem

Terminy, kontrakty, budżety to odpowiedzialność i biznesowa codzienność. Kiedy czas bez pracy to pustka i tęsknota za tempem pracy to jesteś na odpowiednim etapie, aby w trakcie biznes coachingu przyjrzeć się swojej motywacji. Pobudzenie jakie dają wyzwania oznacza, że praca to coś więcej niż finansowe korzyści. Kiedy oczekiwanie na efekty pracy okazuje się jedyną nagrodą – czas poszukać zdrowych alternatyw z wykorzystaniem biznes coachingu.

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy biznes coaching jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję

Skontaktuj się ze mną

#coaching kariery # coaching biznesowy # biznes coaching # coaching osobisty

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *