Nowa praca po 40 – czyli jak zmienić pracę po 40 roku życia?

rekrutacja do pracy

Czujesz, że obecna praca Cię nudzi? Masz wrażenie, że wypaliłeś się i nie możesz się rozwijać? Brakuje Ci odwagi? Pamiętaj, że zawsze jest dobry czas, by zacząć od nowa! Przeczytaj nasze wskazówki, zobacz, jak prosta może być zmiana pracy! W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak zmienić pracę po 40!

Jak zmienić pracę po 40 roku życia?

Masz dosyć swojego obecnego pracodawcy, ale nie wiesz, jak zmienić miejsce pracy? Zastanawiasz się, jak powinno wyglądać profesjonalne CV i co zrobić, aby dokonać zmiany branży? Najważniejsze jest byś, otworzył się na zmiany i był chętny do zdobywania nowych umiejętności. Na rynku znajdziesz mnóstwo ofert pracy, np. na dedykowanych portalach internetowych, portalach ogłoszeń, social mediach – LinkedIn, które mogą Cię zainteresować. Niekiedy konieczne będzie przebranżowienie się. Warto byś znalazł też kogoś, kto w Ciebie wierzy oraz będzie dla Ciebie podporą, tym samym nie pozwoli Ci zwątpić w trudniejszych chwilach. Zobacz poniżej, jak się przygotować na zmianę pracy po 40-stce!

Zdobądź nowe umiejętności

Bez wątpienia osoby z bogatym CV są o wiele bardziej atrakcyjne na rynku pracy niż te, których CV nie wygląda imponująco. Jeśli zależy Ci na zmianie swojego życia, to czterdziestka to bardzo dobry moment! Wystarczy, że rozwiniesz swoją wiedzę. Mnóstwo kursów możesz wykonać, nie wychodząc z domu! Sprawdź ciekawe szkolenia o różnorodnej tematyce, po których ukończeniu otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności.

Przebranżów się

Pamiętaj, że ukończenie jakiegoś kierunku studiów, nie oznacza, że musisz wykonywać dany zawód do końca życia. W obecnych czasach zmiana pracy nie jest trudna, a wykonywany zawód bardzo często warunkowany jest wysokością zarobków. Zdarzają się też osoby, które zamierzają podjąć nową pracę, nawet jeśli obecna jest dobrze płatna. Możesz np. zostać programistą, wystarczy, że przejdziesz odpowiednie szkolenia. Jeśli pragniesz założyć swój lokal, to również możesz to zrobić! Zmiana branży po czterdziestce jest możliwa, wystarczy wyjść ze swojej strefy komfortu.

Znajdź mentora

W trakcie zmiany pracy zawodowej bardzo pomocne okazuje się skorzystanie z pomocy mentora lub coacha. Taka osoba pomoże Ci osiągnąć cel, ale także będzie służyć wsparciem, gdy pojawią się wątpliwości w trakcie przebranżowienia.

Zmiana zawodu po 40 – pomocny coaching

Zmiana zawodu wiąże się bez wątpienia z wyjściem ze swojej strefy komfortu. Warto na tym etapie życia skorzystać z pomocy coachingu, który może pomóc w dokonaniu takiej zmiany. Sprawdź poniżej, z jakiego rodzaju coachingu skorzystać w trakcie zmiany pracy w wieku 40 lat!

Coaching zawodowy

Coaching zawodowy jest to rodzaj coachingu, który pomoże Ci poznać swoje mocne strony i wykorzystać je do samorozwoju. Z pomocą trenera poznasz również np. swoje słabości i dowiesz się, jak będziesz mógł nad nimi pracować. Wszystkie działania mają prowadzić Cię do osiągnięcia sukcesów zawodowych.

Coaching kariery

Kolejnym rodzajem jest coaching kariery. Polega ona na pracy uczestnika z coachem mająca na celu rozwój jego kariery. Poprzez odpowiednie kroki osoba poznaje swoje predyspozycje zawodowe, które mogą mu pomóc w obecnej lub przyszłej pracy.

Coaching biznesowy / Biznes coaching

Biznes coaching ma na celu rozwinąć Twoje umiejętności w zakresie prowadzenia firmy, zarówno kiedy chcesz ją założyć, jak i kiedy chcesz poprawić funkcjonowanie już istniejącej. Jest to bardzo dobra forma wsparcia zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy są obarczeni dużym stresem wynikającym z podejmowania trudnych decyzji. Coaching biznesowy jest również przydatny dla właścicieli firm, którzy chcą mieć coraz lepszych pracowników.

Nowa praca po 40 – wybór coacha

Jeśli nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc, to zachęcam Cię do skorzystania z mojej oferty profesjonalnego coachingu dla osób, które pragną się przekwalifikować, a tym samym zmienić zawód po 40 roku życia. Możesz zdecydować się na różne formy zajęć, które bez wątpienia ułatwią wyjście z Twojej strefy komfortu, po czym zyskasz odwagę do podejmowania zmian! Co z kolei da Ci nową lepszą pracę.


Darmowa 30-minutowa sesja coachingowa!

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching jest dla Ciebie – umów się na 30-minutową darmową sesję coachingową.

Skontaktuj się ze mną


Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *