Coaching biznesowy – droga do sukcesu firmy

coaching biznesowy firma

Sukces w biznesie – slogan, postanowienie i życzenie powtarzane jak mantra przez właścicieli firm, przedsiębiorców oraz pracowników korporacyjnych. Każdy z nich definiuje ‘sukces’ inaczej, ale wszyscy mają świadomość, że jego osiągnięcie będzie wymagało wydobycia z siebie pełnego potencjału menedżerskiego. W jego odkrywaniu pomaga coaching biznesowy, który cieszy się coraz większą popularnością. Na czym coaching biznesowy właściwie polega i kto powinien z niego skorzystać?

Czym jest coaching biznesowy?

Pod pojęciem coachingu biznesowego rozumiemy przede wszystkim pracę nad rozwojem kompetencji, które są niezbędne w pracy zawodowej i biznesie. Sesje pomagają wydobywać maksymalny potencjał z menadżera lub właściciela firmy, którego uwolnienie przyczyni się do sprawniejszego wdrażania zmian, szybszego rozwoju organizacji, a także lepszej adaptacji w nowym środowisku biznesowym.

Odpowiednio moderowane przez coacha spotkania mają na celu inspirować do znajdowania kreatywnych rozwiązań, które pomogą pokonać przeszkody i doprowadzą do realizacji wyznaczonych celów. Podczas rozmów z klientem coach pomaga również rozwijać wybrane kompetencje, które ułatwią komunikację z zespołem, czy też poprawią zdolności zarządzania zespołem ludzi.

Coaching biznesowy – kiedy korzystać ?

Coaching biznesowy posiada bardzo szerokie spektrum tematów i obszarów, które dotyka. W odróżnieniu od bardzo popularnych w biznesie szkoleń, coaching biznesowy nie daje gotowych rozwiązań konkretnych problemów. Korzystając z niego można zyskać znacznie więcej – między innymi umiejętność samodzielnego poszukiwania rozwiązań, silną motywację wewnętrzną i pewność siebie. Cechy te są niezastąpione przy prowadzeniu biznesu w tak dynamicznie zmieniającym się świecie nowych technologii.

Kiedy warto skorzystać z coachingu biznesowego?

 • Przy braku wystarczających umiejętności zarządzania zespołem.
 • Kiedy potrzebna jest pomocy przy wyznaczanie celów i zadań biznesowych.
 • W momencie zastoju w rozwoju kariery zawodowej.
 • Przy problemach z ustalaniem priorytetów.
 • Przy braku motywacji.
 • Przy niewystarczającej pewności siebie w podejmowaniu decyzji.
 • Przy problemach w motywowaniu innych pracowników firmy.

Przebieg każdej sesji coachingowej zawsze ustalany jest wspólnie z klientem, dzięki czemu jej zawartość doskonale pokrywa się z jego oczekiwaniami.

Kto powinien skorzystać z coachingu biznesowego?

Coaching biznesowy przeznaczony jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych organizacji. Najczęściej na korzystanie z sesji decydują się:

 • przedsiębiorcy,
 • właściciele małych i średnich firm,
 • założyciele start – upów,
 • menedżerowie różnego szczebla,
 • zespoły projektowe.

Osoby te zazwyczaj posiadają już sporą wiedzę oraz umiejętności w tematyce swojego biznesu. W ich przypadku barierę rozwojową najczęściej stanowią niewłaściwe nawyki lub brak rozwiniętych kompetencji miękkich – w ich zdobywaniu pomaga coaching biznesowy.

Sukces w biznesie na wyciągnięcie ręki – odważ się zrobić krok do przodu!

Dynamicznie rozwijający się świat daje ogromne możliwości odnoszenia sukcesów w biznesie. Żeby je osiągać, wystarczy wyznaczyć właściwe cele, ruszyć do działania i skutecznie mierzyć się z wyzwaniami. Tych, oraz trudnych wyborów, na pewno podczas tej drogi nie zabraknie. Jak powiedział kiedyś Peter Drucker, ekspert w dziedzinie zarządzania: “za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.”

Trudno się z nim nie zgodzić, ponieważ za wielkim biznesem zawsze stoją wielkie i odważne decyzję. Sztukę ich podejmowania pomaga poznawać oraz rozwijać coaching biznesowy. Dzięki niemu przedsiębiorcy, właściciele małych i średnich firm oraz menedżerowie różnego szczebla uczą się rozwiązywać problemy, a także nabywają kompetencje niezbędne do podejmowania trudnych decyzji. Skorzystanie z usług coacha biznesowego będzie pierwszym krokiem do sukcesu firmy. Zrób go!

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching biznesowy jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję

Skontaktuj się ze mną

#coaching kariery#coaching biznesowy#biznes coaching#coaching osobisty

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *