Coach Poznań: kogo wybrać, aby coaching był skuteczny?

coach poznań

Kiedy chcesz wprowadzić w swoim życiu zmiany, najczęściej pierwszym krokiem jest samodzielna próba ich dokonania. Szukasz inspiracji, motywacji, być może ciekawych książek z dziedziny coachingu. Jeśli jednak Twój wysiłek okazuje się bezskuteczny, kolejnym krokiem powinno być poszukanie profesjonalnego wsparcia, jakim jest coach z Poznania.

Coach Poznań – klucz do trwałej zmiany

Podstawowym czynnikiem, który ma decydujący wpływ na skuteczność coachingu, jest relacja, jaka nawiązuje się pomiędzy specjalistą, a coachee. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby coach z Poznania był wybrany w sposób bardzo przemyślany.

Poszukiwania odpowiedniego specjalisty powinieneś zacząć od stworzenia w swojej głowie profilu osoby, która najlepiej sprawdziłaby się we współpracy z Tobą i Twoim typem charakteru. Jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie i wpłynie na komfort rozmowy, określ płeć oraz wiek, w jakim powinien być coach. Poznań to duże miasto, więc na pewno wybór specjalistów także będzie duży. W poszukiwaniach niezbędne będzie także zweryfikowanie doświadczenia coacha, jego wykształcenia oraz zakresu pracy. Jeśli zależy Ci na rozwoju biznesowym, coach w Poznaniu o tej właśnie specjalizacji to osoba, do której powinieneś się skierować. Jeśli preferujesz coaching osobisty, wybierz specjalistę, który osiąga sukcesy w tej dziedzinie.

Kolejnym etapem powinno być określenie cech, jakie powinien mieć coach z Poznania. Czy ma być to osoba empatyczna, łagodna, wspierająca? A może preferujesz osobowości, które wyróżnia zdecydowanie i pewność? Zwykle już po pierwszej sesji możesz ocenić, czy wizyta spełniła Twoje oczekiwania, a coach z Poznania jest tą osobą, której szukałeś.

Coach Poznań: jak znaleźć dobrego specjalistę?

Aby poszukiwania dobrego coacha były efektywne, a współpraca z nim skuteczna, warto skupić się na kilku czynnikach. O co zapytać osobę, której chcesz powierzyć swój rozwój?

  • Wykształcenie – obecnie wiele osób świadczy usługi coachingowe, jednak czy mają one ku temu odpowiednie kwalifikacje? Wiedza zdobyta na studiach oraz w trakcie szkoleń to kluczowy element decydujący o sukcesie coachingu. Wybrany przez Ciebie coach z Poznania powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje, aby jak najlepiej pomóc Ci w osiągnięciu postawionego celu.
  • Doświadczenie – liczba godzin przepracowanych z klientami jest równie istotna, co zdobyte wykształcenie. Coach z Poznania, który przepracował na sesjach wiele godzin to sprawdzona osoba posiadająca wypracowany styl pracy z klientem. Dzięki swojemu doświadczeniu na pewno będzie w stanie lepiej ocenić postępy oraz tym samym zagwarantować bardziej satysfakcjonujące efekty.
  • Referencje dobry coach w Poznaniu powinien posiadać klientów, którzy są zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Każdy specjalista posiadający wartościowe referencje, na pewno zechce się nimi pochwalić. Jeśli jednak tego nie robi, opinii o wybranej osobie warto poszukać w sieci. Dzięki znalezionym recenzjom będziesz wiedzieć czego się spodziewać oraz rozeznasz się, czy dany specjalista wart jest Twojego zainteresowania.
  • Superwizja – aby coach z Poznania był skuteczny w swojej pracy, powinien stale korzystać z superwizji. Jest to profesjonalny coaching, któremu poddawany jest specjalista, aby świadczyć swoje usługi jak najlepiej. Sesje pozwalają przepracować napotkane problemy oraz stanowią merytoryczne wsparcie bardziej doświadczonego specjalisty.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki spełnia Coach z Poznania Magdalena Ciesielska, która prowadzi sesje zarówno stacjonarnie w Poznaniu jak i online przez Skype. W celu upewnienia się, że jest to odpowiednia osoba do Twojego rozwoju możesz skorzystać z 30 minut darmowej konsultacji – KONTAKT

Pierwsza sesja coachingowa – czas próby

Kiedy już wybrałeś odpowiedniego kandydata, najlepszą formą weryfikacji jest pierwsze spotkanie. To właśnie wtedy okazuje się, czy uda Wam się nawiązać więź oraz nić porozumienia. W trakcie sesji zwróć uwagę na to, kto prowadzi rozmowę i nadaje jej tempo. Dobry coach z Poznania powinien zadawać właściwe pytania oraz wykazywać się umiejętnością słuchania. Pamiętaj, że na tym głównie polega jego rola. Dzięki wnikliwemu słuchaniu i obserwacji coach z Poznania jest w stanie postawić pytania, które nadadzą Twojemu spojrzeniu świeżości i sprawią, że spojrzysz na problem bardziej obiektywnie.

#coaching Poznań #coaching online #coaching Warszawa #coach Poznań

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *