Coaching kariery od początku – jak go przeprowadzić?

coaching kariery polska

Życie jest zbyt krótkie, żeby je trwonić na wykonywanie nielubianej pracy. Dzięki coachingowi kariery znajdziesz swoje nowe zawodowe powołanie.

Wypalenie zawodowe dopada nawet tych, którzy przez wiele lat z pasją wykonywali swoją pracę. Jeśli ona już nie wciąga, nie absorbuje i nie pasjonuje to czas, żeby zmienić swoją dotychczasową ścieżkę zawodową. Samemu trudno się na tak drastyczną zmianę zdecydować, ale dzięki profesjonalnemu coachingowi kariery z pewnością nie będzie to aż tak trudne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Dzięki profesjonalnym sesjom z coachingu kariery zrozumiesz, że nigdy nie jest za późno, żeby wprowadzić w swoim zawodowym życiu zmiany na lepsze. Jeśli obawiasz się drastycznych zmian, możesz zacząć od tych znacznie mniejszych – dostosowanych do twojej osobowości oraz trybu życia.

Coaching kariery – do kogo jest skierowany?

Do tych wszystkich, którzy biorą pod uwagę zmianę ich dotychczasowej ścieżki zawodowej. Kiedy zatem konkretnie coaching kariery może okazać się pomocny?

 1. W sytuacji, gdy czujesz, że czas rozpocząć zupełnie nowy rozdział w twoim życiu zawodowym, a ty nie masz dość dużo odwagi, żeby odciąć się od swoich dotychczasowych zawodowych obowiązków.
 2. Gdy nie jesteś do końca przekonany, czy twoje nowe plany na życie zawodowe są rzeczywiście tak dobre, jak ci się początkowo wydawało.
 3. W momencie, gdy potrzebujesz kogoś, kto pomoże ci zapanować nad wieloma pomysłami, które przyszły ci ostatnio do głowy – innymi słowy potrzebujesz wsparcia podczas tworzenia biznesplanu i harmonogramu twoich kolejnych zawodowych kroków.
 4. Kiedy już nie potrafisz się zmotywować do działania– dopadł cię marazm i stagnacja. Już nawet nie cieszą cię twoje dotychczasowe sukcesy ani osiągnięcia na płaszczyźnie zawodowej.
 5. Nie umiesz rozsądnie zarządzać swoim czasem– bez przerwy łączysz życie zawodowe z prywatnym i tak naprawdę już nawet nie pamiętasz, kiedy faktycznie miałeś wolne.
 6. Boisz się, że twoje nowe pomysły i aspiracje cię przerosną.

Jeśli na któreś z wyżej wymienionych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że faktycznie w twoim przypadku najlepiej się sprawdzi coaching kariery.

Co zyskasz dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu coachingowi kariery?

Indywidualne i spersonalizowane sesje z coachingu kariery sprawią, że w końcu:

 • podejmiesz ostateczną decyzję w zakresie tego, co tak naprawdę chciałbyś w swoim zawodowym życiu robić,
 • odblokujesz swój prawdziwy potencjał – zaczniesz w pełni świadomie korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy oraz zawodowych i życiowych doświadczeń,
 • zaplanujesz krok po kroku swoje nowe cele i drogę do ich realizacji,
 • nauczysz się, jak zachować równowagę między życiem zawodowym a tym prywatnym,
 • zaczniesz wyciągać właściwe wnioski ze wcześniej popełnionych błędów oraz porażek,
 • podejmiesz w pełni świadomą refleksję nad swoim dotychczasowym życiem,
 • staniesz się bardziej otwarty na to, co jest w zasięgu twoich możliwości,
 • nauczysz się jak przejść od teoretycznych dywagacji na płaszczyznę realnych oraz finalnie skutecznych działań.

Oprócz tego coaching kariery sprawi, że wydobędziesz z siebie wszystko to, co dotychczas tak skrzętnie skrywałeś pod tarczą z rutyny i obojętności.

Dlaczego warto otworzyć się na akurat taką pomoc z zewnątrz jak coaching kariery?

Sam jesteś zbyt mocno zanurzony w swoim codziennym strumieniu życia. Krążysz między pracą a domem i tak naprawdę nie masz zbyt wiele czasu, żeby na spokojnie oraz z dystansem przeanalizować swoją aktualną zawodową sytuację w sposób obiektywny. Właśnie dlatego skorzystanie z zajęć organizowanych w ramach coachingu kariery może okazać się niezwykle pomocne. Dzięki takim spotkaniom w końcu zidentyfikujesz i wyartykułujesz wszystkie swoje aktualne zasoby wewnętrzne oraz zewnętrzne. Coaching kariery sprawi, że otrzymasz wsparcie w trakcie zmiany twojej dotychczasowej ścieżki zawodowej.

Dzięki wsparciu udzielonemu ci podczas poszczególnych sesji z coachingu kariery ustalisz w sposób szczegółowy, co musisz zrobić, żeby twoja nowa strategia zawodowa została urzeczywistniona. Opracujesz swoje nowe cele, etapy ich realizacji oraz to, czego jeszcze musisz się nauczyć, bo tak naprawdę wszystko zależy od ciebie. Spotkania organizowane w ramach coachingu kariery mają cię tylko odpowiednio zmotywować i ukierunkować – to ty trzymasz we własnych rękach stery swojego przyszłego życia. Nikt ich od ciebie nie przejmie, a jedynie pomoże ci obrać optymalny w twoim przypadku kierunek. Właśnie dlatego powinieneś zdecydować się na profesjonalny coaching kariery.

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching kariery jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję

Skontaktuj się ze mną

#coaching biznesowy #biznes coaching #coaching Poznań #coaching online #coaching Warszawa #coaching kariery

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *