Coaching osobisty – Online przez Skype: czym różni się od tradycyjnej sesji?

coaching online

Szczególnie aktualny dzisiaj Koronawirus sparaliżował wiele branż i uniemożliwił przeprowadzanie bezpośrednich spotkań. To dotyczy również sesji coachingowych. Tymczasem, niewiele osób wie, że coaching osobisty – online przez Skype nie jest niczym nowym. Jest to szczególne popularne rozwiązanie wśród osób, które dysponują niewielkim zasobem czasu oraz często podróżują. Przy obecnych ograniczeniach, coaching osobisty online przez Skype cieszy się jeszcze większą popularnością. Czym różnią się takie spotkania od tradycyjnych sesji?

Coaching osobisty – online przez Skype a tradycyjna forma spotkań

Sesje coachingu w dużej mierze opierają się o rozmowę. Coach aktywnie słucha, zadaje pytania oraz wspiera w dążeniu do zmiany. Rozmowa z coachem ma tę samą wartość bez względu na to, czy odbywa się w trybie online, czy offline. Jedyną różnicą pomiędzy coachingiem osobistym online przez Skype a rozmową w gabinecie jest forma spotkania. W przypadku coachingu osobistego przez Skype – online, rozmowa toczy się za pośrednictwem Internetu, a wzajemny widok i jeszcze lepszy kontakt zapewnia kamerka internetowa.

Coaching osobisty – online przez Skype: dlaczego warto?

Coaching osobisty – online przez Skype niesie ze sobą wiele zalet, dlatego warto z niego korzystać nie tylko w czasie epidemii. Dlaczego warto zdecydować się na taką formę coachingu?

  • Oszczędność czasu – korzystając z coachingu osobistego online przez Skype, nie trzeba poświęcać czasu na dojazd na miejsce spotkania.
  • Możliwość współpracy z coachem niezależenie od miejsca zamieszkania – osoby mieszkające w małych miejscowościach mają ograniczony dostęp do niektórych usług. Coaching osobisty – online przez Skype umożliwia takim osobom skorzystanie z usług dobrego coacha, znosząc barierę miejsca zamieszkania.
  • Większa swoboda – przebywanie w znanym otoczeniu nie powoduje uczucia dyskomfortu, a to wywołuje większą swobodę myśli i wypowiedzi. To może znacząco wpłynąć na postępy w coachingu.
  • Większy wybór pośród specjalistów – nie posiadając ograniczeń co do lokalizacji, klient może współpracować z coachami z niemal całego świata. Coaching osobisty online przez Skype daje dużą możliwość wyboru spośród wielu specjalistów.

Dla kogo coaching online /coaching skype?

Coaching osobisty – online przez Skype to rozwiązanie, które dla wielu osób może być jedyną możliwością odbycia spotkania z coachem. Dla kogo taka forma spotkań będzie najbardziej efektywna?

  • Dla osób, które mają mało czasu – spotkania online są znacznie bardziej optymalne czasowo. Coaching osobisty – online przez Skype może odbyć się z dowolnego miejsca – zarówno w samochodzie, jak i w domowym biurze. Klient nie traci czasu na dojazd do gabinetu i może wykorzystać go bardziej efektywnie, np. rozwijając się w wybranej dziedzinie.
  • Dla przebywających za granicą – dla osób, które na co dzień mieszkają za granicą, coaching osobisty – online przez Skype to jedyna możliwość, by skorzystać z usług osoby mówiącej w ich ojczystym języku.

 

Darmowa 30 minutowa sesja

Jeśli chcesz sprawdzić, czy coaching online / coaching przez Skype jest dla Ciebie

Umów się na 30-minutową darmową sesję

Skontaktuj się ze mną

#coaching Poznań #coaching Warszawa #coaching online #coaching osobisty #life coaching

Czy artykuł był pomocny? Proszę o opinię.

Udostępnij, jeśli uważasz, że warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *